:. Reklama

:. Sponzoři

Mezistátni trojutkání CZE-POL-SVK

Osvětim (PL) - 9.-10.5.2009

O víkendu 9.-10.5.2009 proběhlo v polské Osvětimi mezinárodní trojutkání reprezentačních výběrů mladších juniorů Polska, Slovenska a České republiky. Z našeho oddílu byla poprvé do reprezentace nominována Lucie Urbanová, která plavala v kategorii děvčat 1995-1996. Sraz byl naplánován v Ostravě již ve čtvrtek, kde proběhl krátký seznamovací trénink a po pátečním obědě se 24 plavců z celé ČR přesunulo do Osvětimi.

Lucka plavala celkem 5x. Dvě kraulové štafety a tři osobní starty. V těch si vždy zlepšila osobní rekord. Na 50m volným způsobem dosáhla času 29.68, na 100VZ 1:03.47 a na 200VZ to bylo 2:19.05, což je v současné době nejlepší čas celorepublikových statistik. Kraulové štafety na 4x200m a 4x100m se plavali vždy ve složení 2 mladší a 2 starší závodnice. Naše děvčata podala skvělé výkony a skončili 2x na druhém místě a získali stříbrné medaile. V celkovém součtu bodů plavci z ČR obsadili rovněž 2.místo, když je porazil jen polský výběr.

Lucce se tedy první start za reprezentaci velice vydařil. Tři její starty znamenaly i tři zlepšené osobní rekordy a ty jsou velkým příslibem před nadcházejícím Mistrovstvím České republiky, které se pro kategorii, ve které Lucka plave bude konat v červnu v Chomutově.

Autor: Karel Urban