:. Reklama

:. Sponzoři

Velká cena Chomutova

Chomutov - 30.-31.05.2009

O víkendu 30.-31.5.2009 se konala Velká cena Chomutova v plavání na tamním 50-ti metrovém bazénu. Vzhledem k tomu, že starší plavci si plnili reprezentační povinnosti a mladší se připravují na nadcházející mistrovské závody, vyslali jsme do Chomutova jen Davida Urbana.

Závod se plaval bez rozdílu kategorií a i přesto dosáhl David na skvělá umístění. Nejprve v nejkratším sprintu na 50m volným způsobem vyrovnal svůj osobní rekord a skončil na 5.místě. V následujícím závodě na 400m volným způsobem předvedl David fantastický výkon, porazil všechny plavce a vyhrál ve vynikajícím čase 4:28.34. Na poloviční trati, 200m volným způsobem, přidal další osobní rekord a čas 2:04.59 znamenal celkově 2.místo.

V neděli se začínalo závodem na 50m motýlkem. Další osobní rekord stačil našemu plavci na 9.místo. V posledním startu, kterým byla královská stovka, David opět exceloval. Skončil na výborném 3.místě v čas 56.89.

Dosažené časy Davida na všech čtyřech kraulových tratích jsou v současné době nejlepšími časy v celé ČR na "dlouhém" bazénu jeho kategorie. Navíc tým reprezentačních trenérů vydal nové limity pro přijetí do reprezentace ČR, které platí zpětně od 1.5.2009 a Davidovi se povedlo v Chomutově hned 3x zaplavat čas potřebný pro přijetí do vysněné reprezentace, k čemuž mu gratulujeme a zároveň držíme palce k dobrému umístění na MČR žactva, které se bude konat 20.-21.6.2009 právě v Chomutově.