:. Reklama

:. Sponzoři

ČP - Plzeňské sprinty

Plzeň - Slovany - 17.-18.10.2009

V bazénu Plzeň - Slovany pokračoval dalším kolem seriál závodů Českého poháru. O víkendu 17.-18.10.2009 se zde konaly Plzeňské sprinty za účasti předních českých plavců.

Náš oddíl vyslal do Plzně Tomáše Plevka a Davida Urbana. Oba dva plavali jen krátké sprinty. Tomáš nejprve na 50m znak obsadil 11.místo, po té na 50m motýlkem skončil třetí s postupem do finále a na 50m volným způsobem obsadil 5.místo a opět si vybojoval finálovou účast. David Urban, i když ještě starší žák, úspěšně soupeřil s plavci i o několik let staršími a dokázal si ve všech svých třech startech zlepšit osobní rekordy. Na 50m znak zaplaval čas 30.17s a skončil na 33.místě. Na 50m motýlek zaplaval 28.48s což celkově stačilo na 35.místo. Ve své nejlepší disciplíně 50m volným způsobem David zabojoval a časem 25.39 se přiblížil k nejlepší dvacítce a skončil na 23.místě. Oba jeho časy na 50m motýlek a 50m volným způsobem jsou v současné době nejlepšími výkony v celé ČR ročníků 1995

Tomáš Plevko se nakonec, díky odhlášce jednoho z před ním se umístivších plavců dostal i na 50m znak do finále. V něm zaplaval jen průměrný čas a skončil na 10.místě. Všechno své soustředění, ale směroval na trať 50m motýlkem. V něm hned po startu vyrazil jako blesk a k překvapení všech v něm zvítězil ve skvělém čase a novém osobním rekordu 24.43s. Po tomto úspěchu nastoupil v naprostém uklidnění na 50 volným způsobem a v něm opět exceloval. Zaplaval naprosto fantastický čas 22.88s a opět s přehledem zvítězil. Svými výkony si Tomáš upevnil celkové 2.místo v průběžném pořadí Českého poháru a dokonce se přiblížil na pár bodů za dosud vedoucího Patrika Davídka z Plzně.