:. Reklama

:. Sponzoři

ČP - Velká cena Brna

Brno - 21.-22.11.2009

Žatecký plavec Tomáš Plevko opět uspěl na velkých mezinárodních závodech Grand Prix Brna. Velká cena Brna je největším plaveckým seniorským závodem uskutečněným v tomto roce v ČR. Nejen, že se ho zúčastňují české elity v plavání, jako Svoboda, Verner, Bartůněk, Baumrtová, ale také zahraniční reprezentace Slovenska, Maďarska a Rakouska.

Závod je součástí Českého poháru v plavání, kde závodí i náš Tomáš Plevko. Vede si skvěle, neboť před posledním závodem drží celkově skvělé druhé místo. Na velké ceně Brna startoval Tomáš ve dvou nejlepších disciplínách 50m motýl a 50m volný způsob. Jsou to nejatraktivnější závody, a proto je velice těžké uspět, neboť konkurence je obrovská. Tomáš ale ukázal, že umí zabojovovat a po dopoledních rozplavbách postoupil v obou závodech do odpoledního finále.

V odpoledním finále to bylo velké drama, neboť postoupil z 5.místa a měl nevýhodnou první dráhu. K překvapení všech však fantastickým finišem vybojoval na 50m motýl třetí pozici, a to o pouhou setinu za druhým Lédlem a 5 desetin za skvělým Vernerem. Tak první úkol splněn, teď ještě makej na 50VZ, slyšel v uších Tomáš od svých příznivců, přímo v bazénu. A Tomáš makal, protože ve svém druhém finále bojoval proti nejrychlejších plavcům střední Evropy a držitelům národního rekordu, byl trochu nervozní a snad proto trochu zaváhal na startu,pak ale zařadil nejrychlejší plavecký stupeň a vybojoval skvělé 3.místo v novém osobním rekordu, hned za domácím Vernerem a rekordmanem Šlechtou z Ostravy. Tomáš tak naplnil očekávání a upevnil svou pozici skvělého sprintera a zároveň fantastické druhé místo v Českém poháru. Předposledním závodem a vrcholem podzimní sezony je velká cena Zlína a poslední juniorské Mistrovství ČR v prosinci v Plzni. Přejeme Tomášovi mnoho úspěchů a děkujeme.

Autor: Jiří Karas

Výsledky

Tomáš Plevko
50M5.místo
50VZ4.místo
50M fin.3.místo
50VZ fin.3.místo
    

Reklama

Vyrobeno ve spolupráci s firmou Kar-Sport (c)Karel Urban 2004-2016