:. Reklama

:. Sponzoři

Memoriál J.Boubelíka

Roudnice - 14.-15.11.2009

O víkendu 14.-15.11.2009 se konal v bazénu v Roudnici nad Labem 28.ročník Memoriálu J.Boubelíka. V kategorii starších žáků ročníky 95-96 se z našeho oddílu zúčastnil David Urban, do kategorie ročníků 94 a starších se přihlásila Kateřina Iblová. Kromě toho oba naši závodnici plavali v otevřeném závodě vyřazovacím způsobem na 50m kraul.

David Urban ve své kategorii s přehledem vyhrál rozplavbu i finále na 200m volným způsobem. Svojí vynikající formu potvrdil i na tratích 100m volným způsobem a 50m motýlek, kde časy na hranici osobních rekordů nedal soupeřům šanci a v obou disciplínách obsadil první místa.

Kateřina Iblová plavala v disciplíně 50m znak, kterou vyhrála skvělým časem 31:33, což znamenalo zlepšení osobního rekordu o 0,5 sekundy! V dalších disciplínách získala medailová umístění ještě na tratích 100m volným způsobem, kde obsadila 3.místo a 100m znak, kde vybojovala 2.místo za semifinalistkou MS dospělých v Římě Simonou Baumrtovou ze Slávie Chomutov. V otevřeném závodě na 50m kraul se postupně probojovala přes čtvrtfinále, semifinále až do finále, kde obsadila 4.místo. David Urban v této disciplíně nastupoval se závodníky i o 12 let staršími ! Svých soupeřů se ale nezalekl a vynikající výkon ve čtvrtfinále i v semifinále znamenal postup až do finále, ve kterém byl starším plavcům zcela vyrovnaným soupeřem a osobní rekord časem 25:02 znamenal skvělé 4. místo.

Výkony obou žateckých závodníků jsou výborným příslibem na skvělá umístění na nadcházejících MČR starších žáků a dorostu.

Autor: Petr Ibl