Město Žatec

Chmelařství Žatec

Mistrovství Evropy

Londýn (GB) - 16.-22.5.2016

Ve dnech 16.-22.5.2016 se konalo v Londýně Mistrovství Evropy na dlouhém bazénu. Z našeho oddílu se na něj kvalifikoval Lucie Svěcená a vedla si opravdu skvěle.

Ve svém prvním startu, kterým bylo 50m motýlkem, zaostala Lucka jen 4 setiny za svým českým rekordem a podařilo se ji postoupit do semifinále. V něm pak už Lucka svůj vlastní český rekord dokázala překonat a časem 26.49 obsadila v této disciplíně 14.místo.

Ještě větší naděje jsme ale vkládali do Lucky na 100m motýlkem. V rozplavbách zaplavala Lucka čas 58.83, který ji s přehledem stačil na postup. V odpoledním semifinále Lucka svůj čas zlepšila na vynikajících 58.71 a 6.místem si splnila svůj sen postoupit do evropského finále. Navíc tímto časem znovu potvrdila opět svůj limit na Olympijské hry. Ve finále na 100m motýlkem se na výkonu naší závodnice již trochu projevila únava a nervozita, ale i tak z toho byl opět výborný čas 59.06 a konečné skvělé 8.místo v Evropě.

Poslední den mistrovství plavala ještě Lucka ve štafetě 4x100m polohový závod. Naše děvčata nejprve ráno postoupila z 5.místa a v odpoledním finále se jim podařilo ještě své umístění vylepšit a skončili na skvělé 4.příčce.

Lucie si opět splnila svůj další sen, kterým bylo finále na Mistrovství Evropy na dlouhém bazénu. Navíc i svým časem 26.49 na 50m motýlek, již s velkým předstihem, splnila limit na Mistrovství světa 2017. Gratulujeme.

Autor: Karel Urban