Město Žatec

Chmelařství Žatec

Mistrovství světa

Windsor (CAN) - 7.-11.12.2016

Mistrovství světa na krátké bazénu, které se konalo v kanadském Windsoru skončilo pro Lucii Svěcenou a náš oddíl obrovským úspěchem. Ve Windsoru, kam se ve dnech 7.-11.12.2016 sjela celá světová špička, se Lucce podařilo vyplavat hned dvě fantastické semifinálové účasti.

Lucka první den nastoupila ve štafetě 4x50m polohový závod a český tým si vyplaval skvělé 10.místo a skončil jen 36 setin od postupu do finále.

Druhý den startovala Lucka v disciplíně 50m motýlek a k naší velké radosti se ji podařilo výborným časem 26.18 proklouznout ze 14.místa do odpoledního semifinále. V něm svůj čas ještě vylepšila až na nový český rekord 26.09 a obsadila vynikající 13.místo na světě.

Dalším startem Lucky bylo 100m motýlek. Tady již Lucka neponechala nic náhodě už v rozplavbách a jako první žena české historie stlačila na této trati svůj čas pod 58 vteřin a výkonem 57.91 postoupila s přehledem z 11.místa do semifinále. V něm Lucka hned od startu vyrazila jako blesk a výsledkem bylo další vylepšení českého rekordu na hodnotu 57.76 a vynikající umístění, kterým bylo konečné 12.místo.

Posledním startem Lucky byla ještě štafeta 4x100m polohový závod a v něm naše děvčata skončila o pouhých 22 setin na výborném devátém, ale bohužel nepostupovém, místě.

Lucie Svěcená se svými fantastickými výkony na Mistrovství světa ve Windsoru zařadila mezi absolutní světovou plaveckou špičku a k jejímu úspěchy ji celý oddíl a všichni jeho členové gratulujeme.

Autor: Karel Urban