Město Žatec

Chmelařství Žatec

VC Pardubic - 3.kolo ČP

Pardubice - 19.-21.5.2017

Dalším závodem Českého poháru v plavání byla Velká cena Pardubic, která se konala 19.-21.5.2017. Z našeho oddílu se závodu zúčastnili tři elitní plavci - Lucie Svěcená, David Urban a Marie Hnízdilová.

Lucie Svěcená se vrátila ve čtvrtek ze soustředění ve Španělsku a v pátek již plavala svůj první závod, kterým bylo 50m motýlek. V něm s přehledem postoupila do finále. Stejně se ji vedlo i v sobotu, kdy postoupila do finále na 200m motýlek. V sobotním odpoledním finálovém bloku Lucka nejprve zvítězila na 50m motýlek a následně vybojovala stříbro na 200m motýlek. V neděli byla již na naší závodnici znát únava ze soustředění. Dokázala sice ještě vyhrát rozplavby na 100m motýlek, ale ve finále ji její výkon, o 3 vteřiny horší než její osobní rekord, stačil "jen" na 2.místo za čtyřnásobnou olympijskou účastnicí Evelynou Verraszto.

David Urban je pro změnu ve "studijním zkouškovém" období, takže jsem také očekávali jaké předvede na Českém poháru výkony. David nejprve velice slušně zaplaval 50m motýlkem a obsadil 11.místo. V následujícím startu na 50m volným způsobem již prokázal své kvality a postoupil do finále. V sobotním finále skončil na 50m volným způsobem v těžké konkurenci na 5.místě. V neděli David startoval na 100m volným způsobem a do finále postupoval z 2.místa. Ve finále na 100m volným způsobem svůj ranní čas vylepšil na 52.13 a obsadil na královské stovce skvělé 3.místo.

Marie Hnízdilová se pokoušela v Pardubicích splnit limit na EYOF. Ve svém prvním startu se Máje podařilo překonat osobní rekord na 50m znak a obsadila 18.místo. Na 200 a 100m znak, kde mohla naše závodnice limit na EYOF splnit, se ji už ale tak nedařilo. Na 200m znak zaostala za svým osobním rekordem o 2.5 vteřiny a obsadila 10.místo a na 100m znak byla její ztráta 1 vteřina a Maruška skončila v tomto závodě na 11.místě.

Gratulujeme našim plavcům ke skvělým výkonům.

Autor: Karel Urban