Město Žatec

Chmelařství Žatec

Letní mistrovství ČR - 5.kolo ČP

Praha - 6.-9.7.2017

Na Letní Mistrovství ČR dorostu a dospělých, které se konalo ve dnech 6.-9.7.2017 v Praze, se z našeho oddílu kvalifikovalo celkem 7 plavců.

Lucie Svěcená testovala svou formu před blížícím se Mistrovství světa v Maďarsku a ve třech svých startech se dokázala prosadit na stupně vítězů. Zvítězila na 100m motýlkem. Na poloviční trati si Lucka vyplavala stříbro a na 50m znakem překvapivě vybojovala bronzovou medaili.

David Urban podřídil tuto sezónu tréninkový plán studiu na VŠ, ale i přesto se dokázal na MČR skvěle umístit. Na 50m volným způsobem skončil na 4.místě a na 100m volným způsobem přidal 6.příčku.

Na MČR dospělých se také kvalifikovali naši čtyři dorostenci. Nejvíce z nich se dařilo Marii Hnízdilové, která se dokázala probojovat až do finále 200m znakem , kde obsadila 7.místo, ke kterému ještě přidala 9.místo na 100m znak. Filip Mach dokázal vyplavat semifinále na 100m prsa a celkově obsadil v této disciplíně 19.místo. Jakub Dvořák se nejlépe umístil na 50m prsa, kde skončil na 27.místě a Světlana Vavríková se nejlépe umístila na 50m znakem, kde skončila na 28.místě.

Na MČR dospělých se kvalifikovala také Lenka Bešíková, která je věkem ještě žákyně. Lence se podařilo vyplavat si na 50m znak semifinále a v celkovém pořadí této disciplíny obsadila pěkné 19.místo.

Autor: Karel Urban