Město Žatec

Chmelařství Žatec

Mistrovství světa 2017

Budapešť (HUN) - 23.-30.7.2017

Na Mistrovství světa na dlouhém bazénu se nominovala i naše Lucie Svěcená. Mistrovství se konalo ve dnech 23.-30.7.2017 v Budapešti, hlavním městě Maďarska, .

Lucka zde plavala své 2 nejlepší disciplíny a to 50 a 100m motýlkem. Prvním startem bylo 100m motýlek, kde Lucka zaplavala čas 1:00.34, který byl sice za očekáváním, ale 26.místo je zatím Lucky nejlepším v celé její kariéře.

Ve svém druhém startu, Lucka plavala 50m motýlkem a zde v ranních rozplavbách zaplavala čas 26.90, který nakonec znamenal konečné 28.místo.

Posledním startem Lucky byla štafeta 4x100m polohový závod. České štafeta v něm ve složení Baumrtová, Moravčíková, Svěcená a Kolářová dokázala zaplavat nový český rekord a nakonec děvčata obsadily 9.místo a jen o jednu příčky jim unikla účast ve finále.

Již jen účast Lucky v tomto závodě je velkým úspěchem a navíc si i Lucka vylepšila své nejlepší umístění na Mistrovství světa. Gratulujeme

Autor: Karel Urban