Město Žatec

Chmelařství Žatec

Velká cena Chomutova

Chomutov - 22.-23.9.2017

Plavecké závody v Chomutově koncem září ozdobili téměř všichni reprezentanti ČR. Navíc pozvání přijaly také kluby z Islandu a Německa. A také i žatečtí plavci v čele s ostřílenými účastníky evropských závodů Svěcenou a Urbanem nezůstali pozadu.

Lucie Svěcená, která se připravuje na ME v Kodani, a i pod vlivem nachlazení, plavala skvěle a přesto, že vynechala tradiční motýlkové distance, získala druhé místo na 100Z. V poloviční trati pak vybojovala skvělé 3. místo. David Urban se začíná prosazovat v motýlku a to dokázal výborným třetím místem na trati 100M.

Z dalších našich nadějí můžeme vyzdvihnout finálové účasti Jakuba Dvořáka – 8. na 50M, Filipa Macha – 6. na 100P, Světlany Vavrikové – 7. na 100M, Elly Pohoriljak – 8. na 50Z.

Z mladších plavců se výrazně prosadili: Lenka Bešíková a Kristián Balon, oba medailisté z MČR a olympiády mládeže. Lenka dokonce v kategorii dospělých získala fantastické 7. místo ve finále na 50Z, dále vyhrála svou kategorii na 100 a 200Z. Zlepšuje se také v kraulových disciplínách, kdy na 100VZ byla dokonce první a na 200VZ pak druhá. Kristián Balon se rovněž pral o stupně nejvyšší. Skvělými výkony doplaval pro zlato na 100m prsa a rovněž na dvojnásobné trati 200P zaplaval skvěle, kde doplaval druhý. Kristián bojuje o limity do reprezentace a jeho výkony se postupně k tomuto limitu přibližují. Kristián zvítězil také na trati 100m polohový závod a poslední medaili přidal na trati 100m motýl, kde rovněž zvítězil. Do první desítce se ještě prosadili tito plavci: Kroulík, Povová, Lím, Provazník, Halvátová, Seifertová, Límová. Děkujeme všem za skvělou reprezentaci.

Autor: Jiří Karas