Město Žatec

Chmelařství Žatec

Letní mistrovství ČR - 4.kolo ČP

Praha - 12.-15.7.2018

Lucie Svěcená se 12-15.7.2018 představila na posledních závodech této sezóny - MČR dospělých a dorostu v Praze Podolí. Lucka v této sezoně skládala maturitní zkoušku a celá sezóna byla tedy ovlivněna přípravou na ukončení střední školy. Maturitu Lucka zvládla a čekal ji tedy ještě jeden těžký úkol na konci tohoto školního roku a sice zaplavat limit do reprezentace a třeba také ještě limit na ME do Skotského Glasgow. Lucka Svěcená měla na tento úkol šance v podobě závodů na 100m motýlek a také na poloviční trati 50m motýlek. V rozplavbách Lucka zaplavala 1:00.54 a postupovala do semifinále z prvního místa. Limit na ME byl ale 0:59.83! V semifinále se Lucka mírně zlepšila, ale na limit to opět nestačilo, nicméně postoupila do finále, kde měla poslední možnost. Před finálem byla Lucka malinko nervozní, protože již pět let nechyběla na žádné reprezentační akci. V odpoledních finálech všichni napjatě sledovali Lucky výkon hned po startu. Lucie zvládla první bazén na výbornou a po mocném finiši dohmátla ve skvělém čase: 0:59,75! Což je splněný limit nejen do reprezentace na další sezonu, ale hlavně i limit pro účast na ME do Skotska, které se koná koncem července.

Lucka se tedy opět stala královnou disciplíny motýlek, když vyhrála v těžké konkurenci jak trat na 50m, tak dvojnásobnou, ve které je již 5 let neporaženou! Lucko gratulujeme!

Na závodech se představili také dorostenci Filip Mach a Kristián Balon. Oba jsou zaměřeni na prsařské tratě a oba si vedli na výbornou. Filip Mach postoupil ve všech startech do finále nejlepších 8 prsařů v ČR ve starším dorostu a na trati 100m byl dokonce po skvělém finiši na vynikajícím 4.místě! Tímto skvělým výkonem se dostal poprvé v životě do první desítky i mezi dospělými!

Posledním dorostencem byl Kristián Balon, který patří ve svém ročníku k nejrychlejším, ale v dorostu plaval letos poprvé proti starším ročníkům a nevedl si vůbec špatně. Vyplaval čtyři finále na tratích 200P (6.), 100P (5.), 50M (6.) a skvělé 4.místo na trati 50P, kdy ještě v posledních 5 metrech sahal po bronzové medaili, která však těsně unikla. Nicméně čtvrté místo je skvělým úspěchem a velmi gratulujeme nejen Kristiánovi Balonovi ale i Filipovi Machovi. Děkujeme za skvělou reprezentaci.

Autor: Jiří Karas