Město Žatec

Chmelařství Žatec

Oblastní přebory st. žactva

Chomutov - 10.-11.11.2018

Ve dnech 10.-11.11.2018 proběhly v Chomutově přebory Ústeckého kraje v plavání. Náš oddíl zde reprezentovala početná skupina starších plavců a dorostenců. Pro většinu to byly také kvalifikační závody na prosincová mistrovství republiky. Nejvíce medailí (15) posbírala trojice Lenka Bešíková, Kristián Balon a Agáta Povová, když každý získal 5 cenných kovů!

Lenka Bešíková ovládla celkem čtyři disciplíny, kde dominovala a získala zlato na tratích: 100 a 200Z, 50 a 100VZ. Na 100Z pak přidala stříbro. Na trati 100VZ navíc porazila velkou soupeřku z Litvínova a časem 58:74 se vyhoupla do čela republikových tabulek!

Kristián Balon se musel ukázat jako adept na medaili na prosincovém MČR v Plzni, kde soupeří již s dorostenci. Svou formu načasoval velmi dobře, protože měsíc před MČR získal na přeborech kraje 5 medailí, z toho 3 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou. Zlato vyplaval v nových osobních rekordech na tratích 100P, 200P a 200PZ! Ve všech těchto disciplínách výrazně dominoval a je velkou nadějí našeho oddílu.

Z dalších plavců, kteří výborně plavali byli: Agáta Povová – 5 medailí z toho 2x zlato na 100VZ a 200Z, stříbro na 100Z a 200VZ a bronz na 100PZ. Agáta se velmi zlepšila a svými výkony se kvalifikovala na MČR do Mladé Boleslavi. Na stejné MČR ji také doprovodí Jakub Kroulík, který se nominoval výborným výkonem na 200Z a stříbrnou medailí.

Zajímavé výkony rovněž předvedla dorostenka Lucie Límová, která získala 3x titul přebornice kraje, když zvítězila na tratích 100Z, 200Z a 100VZ v nových osobních rekordech. Výrazný osobní rekord si připsal také Jan Procházka, který spolu s Kristiánem Balonem ovládl trať na 200P a nominoval se tak na MČR dorostu a dospělých do Plzně!

Z mladších plavců nám udělala radost Johanka Rábová zlepšenými výkony a ziskem 2 medailí na tratích 100P (3.) a 100PZ (2.). Rovněž také Jan Lím, který si vyplaval 3x druhé místo. Dvakrát třetí byl také Michal Provazník na 100 a 200P. Smolařkou dne pak zůstala Simona Hlavátová, když dohmátla na trati 400VZ čtvrtá se ztrátou 15 setin na třetí místo. Její starší sestra Radana naopak uspěla na trati 200M ziskem 3.místa. Všem plavcům děkujeme za vzornou reprezentaci.