Město Žatec

Chmelařství Žatec

Letní mistrovství ČR - 4.kolo ČP

České Budějovice - 20.-23.6.2019

Na vrcholné závody MČR dorostu a dospělých do Českých Budějovic v termínu 19.8-23.6.2019 se sjela kompletní česká špička včetně reprezentantů ČR. K vidění byly krásné závody a souboje. Jsme velmi rádi, že se v tak nabité konkurenci prosadili i naši plavci.

Naše nejlepší plavkyně Lucie Svěcená potvrdila na tomto Mistrovství ČR, že je stále současnou českou motýlkářskou jedničkou. Na svých nejlepších tratích 50 a 100m motýlkem opět dominovala a získala 2x titul Mistryně ČR. K nim přidala ještě 2 skvělá druhá místa, překvapivě na 100m znak a navíc i na 200m motýlkem. Lucie stále ukazuje fantastický talent a výkonnost a v létě se představí na Světové univerziádě v Miláně.

Z dalších našich mladších plavců zaplavala nejlépe Lenka Bešíková, která plave letos poprvé v dorostenecké kategorii, kde se již spojují ročníky a musela tedy plavat se staršími závodnicemi. Zhostila se toho na výbornou, protože hned v prvním závodě na 50VZ dohmátla sice těsně čtvrtá o 5 setin sekundy, ale v dalším závodě na 100Z již medaili vybojovala. V nejlepším letošním osobním čase získala Lenka bronz a po smůle na 50VZ si spravila chuť. V dalším závodě na 50Z opět v osobním rekordu zaplavala skvěle a dohmátla na třetím místě před zkušenou závodnicí z Pardubic o pouhé 4 setiny sekundy! Lenka uzavřela sezonu splněným limitem do juniorské reprezentace ČR a ziskem dvou medailí na MČR dorostu. Gratulujeme za skvělou sezonu.

Dalším želízkem v ohni byl Kristián Balon, dorostenec, který obhajoval druhé místo ze zimního MČR v krátkém bazénu. Bohužel před závody onemocněl a nemohl podat stoprocentní výkon. Přesto Kristián zabojoval na své oblíbené prsařské 50 a v dramatickém souboji udržel fantastické 3.místo a získal tedy bronzovou medaili! Kristián letos zaplaval také limit do juniorské reprezentace ČR a navázal tak skvěle na žateckého prsaře Tondu Svěceného, který se dostal až na ME.

Na MČR se kvalifikovali také Lucie Límová, která po slušných výkonech obsadila parádní 7., 8. a 9.místo na 50, 100 a 200Z. Z dalších plavců se představili za muže Filip Mach a za dorost Jan Procházka. Oba dva doplavali v druhé desítce. Děkujeme všem za skvělou reprezentaci klubu a města.

Autor: Jiří Karas