:. Reklama

:. Sponzoři

Zimní mistrovství ČR

Plzeň - 12.-15.12.2019

Výprava žateckých plavců ve složení: Svěcená, Bešíková, Límová, Mach, Balon a Dvořák odjela minulý víkend na Zimní MČR do Plzně pro kategorii dorost a dospělí. V obrovské konkurenci nejlepších plavců a velkých plaveckých oddílů se naši plavci vůbec neztratili, ba naopak, dali o sobě opět výrazně vědět.

Nejvíce medailí získala zkušená reprezentantka Lucie Svěcená, která po ME stále drží výbornou formu. V Plzni získala 5 medailí: zlato na 50 a 100M, bronz na 50Z, 100Z a 200M. Lucka se v současnosti připravuje v Praze, kde studuje VŠ. Z dalších plavců v kategorii dospělých zaplaval osobní rekord na 50P Filip Mach a získal velmi dobré 13 místo. Jakub Dvořák také pokořil svůj osobní rekord a na trati 50m motýlem skončil na 36.místě.

Z dorostenců zazářili všichni účastníci: Lenka Bešíková v 15 letech porazila celou českou špičku včetně 16 letých plavkyň a získala titul mistr ČR na 50VZ! Bylo to příjemné překvapení, které mělo pokračování. V další silné disciplíně na 100Z Lenka opět zaplavala skvěle a v novém osobním rekordu 1:03,12 dohmátla na druhém místě za starší Matoškovou z Liberece. Poslední medaili do sbírky přidala Lenka ještě na poloviční trati 50Z, kde v nabité konkurenci opět bodovala skvělým třetím místem. Lenka je členkou české reprezentace a její vystoupení na MČR bylo fenomenální. Dalším želízkem v ohni byl nadějný Kristián Balon, který v kategorii dorostu patří mezi nejrychlejší prsaře v republice. Po rozplavbách postupoval na trati 50m prsa do finále z druhého místa. Ve finále držel vedení ale dlouhým dohmatem na obrátce a v cíli ho neudržel, ale i tak dohmátl na výborném 3.místě. Přesto má pro nás tato medaile z dorostu velkou hodnotu. Kristián se probojoval do finále také na trati 100P, kde vyplaval solidní 7. místo. Poslední účastnicí byla juniorka Lucie Límová, ta obhajovala letní účast ve finále a tedy postup mezi 10 nejlepších z celé ČR. Toto se ji vydařilo na trati 100Z v novém rekordu a ziskem 10. Místa ve finále. Všem plavcům přejeme úspěšný rok 2020.

Autor: Jiří Karas