:. Reklama

:. Sponzoři

Pohár ČR 10-letého žactva

Litoměřice - 6.-7.6.2009

O víkendu 6.–7.června 2009 se v Litoměřicích konal Pohár České republiky 10-ti letých plavců, na který se z oddílu SK Jazzmani Žatec nominovali naši 4 plavci – Jakub Dvořák, Dominik Červenka, Pavla Barochová a Bára Červenková.

Jakub Dvořák nastupoval na disciplíny 100m znak a 200m polohový závodem s nejlepšími časy, potvrdil svojí skvělou formu a v obou disciplínách s přehledem zvítězil, a to nejlepšími časy v republice ve své kategorii. Ke dvěma vítězstvím ještě přidal dvě stříbrné medaile, a to v disciplíně 50m volným způsobem a 100m polohový závod a jednu bronzovou medaili v disciplíně 100m volným způsobem. Jakub si z Poháru ČR ze šesti startů přivezl celkem 5 medailí a ve všech svých disciplínách si zlepšil svoje osobní maxima.

Dominik Červenka potvrdil, že na psařských tratích nemá ve své kategorii konkurenci. Na obě tratě (50m a 100m) nastupoval s nejlepšími časy, soupeřům nedal žádnou šanci a dvakrát s převahou zvítězil. Dominik si v obou disciplínách výrazně vylepšil svoje osobní rekordy a tím potvrdil své vedení v tabulkách 10-ti letých plavců ČR. Ve všech svých dalších startech si také dokázal zlepšit svá osobní maxima.

Pavle Barochové se nejvíce vedlo také na prsařských tratích. Na trati 50m prsa vybojovala výborné 2. místo v čase 43.80, na stometrové trati si zlepšila svůj čas téměř o 5 vteřin a nakonec skončila na 8.místě. V dalších dvou svých startech si dokázala také zlepšit své osobní maxima a skončila v první patnáctce závodnic.

Báře Červenkové se sice nepodařilo vybojovat žádnou medaili, ale i přesto podala výborné výkony. Nejvíce se jí dařilo na delších tratích. Na trati 400 volným způsobem skončila na 7.místě a na 200 volným způsobem na 9. místě.

Naši plavci na Poháru České republiky 10-ti letého žactva startovali ve 22 závodech, v 18-ti startech si zlepšili své osobní rekordy a získali 8 medailí – 4 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou.

Autor: Lenka Dvořáková