:. Reklama

:. Sponzoři

Pohár ČR 11-letého žactva

Domažlice - 6.-7.6.2009

Na Pohár České republiky 11-letých plavců, který se konal v Domažlicích 6.-7.6.2009, se z našeho žateckého oddílu nominovali 3 plavci: Kateřina Kozáková, Stanislav Voráč a Filip Urban. Během dvoudenních závodů se všichni snažili podat svá osobní maxima a dosáhnout co nejlepších umístění.

Nejvyrovnanější výkony podávala Katka Kozáková, která obsadila hned dvakrát 7. místo. Nejprve na 50m volným způsobem v čase 0:33.50 a na 100m prsa v čase 1:35.40. Dále skončila dvakrát na 8.místě na 200m prsa 3:28.70 a 100m kraul za 1:14.90.

Po viróze oslabený Standa Voráč bojoval a dokázal se prosadit do republikové elity zejména na znakových tratích. Nejlépe skončil na skvělém 5.místě na 200m znak časem 2:57.90 a pak ještě přidal 9.místo na 100m znak za čas 1:23.20.

Filipu Urbanovi se nejvíce vydařil závěrečný závod na 800m volný způsob, kde se časem 12:43.90 umístil také na vynikajícím 5. místě a zlepšil si osobní maximum o 46 vteřin! Výborná umístění v první desítce dokázal doplnit 9. místem na 50m motýlkem časem 0:39.70 a 100m polohový závod v čase 1:28.90.

Přestože jsme nedosáhli na cenné kovy, jsou opakovaná umístění všech našich mladých plavců v první desítce na Poháru České republiky velkým úspěchem. Naši reprezentanti získali další cenné zkušenosti a z celkem 14-ti svých startů si 10x zlepšili osobní rekordy.

Autor: Míra Urban