:. Reklama

:. Sponzoři

Letní olympiáda dětí ČR

Tábor - 23.-27.6.2009

Letní olympiáda dětí a mládeže se konala 23.-27.6.2009 v Táboře. Do krajského výběru Ústeckého kraje byli nominování hned tři plavci našeho oddílu - David Urban, Lucie Urbanová a Antonín Svěcený. Plavecké závody byli rozděleny do dvou dnů a vždy dopoledne se plavali rozplavby a odpoledne finále + štafety.

Antonín Svěcený si nejlépe vedl na svých oblíbených prsařských tratích. Na 200m prsa skončil na 9.místě a na 100m prsa se mu podařilo postoupit do finále, kde nakonec skončil na 6.místě.

Lucie Urbanová (1996) musela svádět souboje s o rok staršími závodnicemi, ale i přes tento handicap se jí velice dařilo. 2x postoupila do finále, kde skončila na 200m volným způsobem na 7.místě a na 200m polohový závod vybojovala 4.místo. Lucka startovala i ve dvou štafetách. V závodě 4x50m polohový závod získaly ústecké plavkyně 2.místo a na trati 4x50m volným způsobem přidali bronzovou medaili.

Posledním naším zástupcem v táboře byl David Urban. Tomu se podařilo ve všech svých startech postoupit do finále. Zlato nakonec získal na 100 a 200m volným způsobem. 2x stříbrnou medaili přivezl z tratí 50 a 400m volným způsobem. K tomu ještě přidal 2 zlaté medaile za vítězství ve štafetách na 4x50m PZ a 4x50m VZ.

Výsledky našich plavců jsou vynikající. Bohužel celý závod provázeli problémy s rozhodčími, když jasné diskvalifikace za porušení plaveckých pravidel pouštěli, aby nakonec nesmyslně diskvalifikovali naši štafety starších žáků za podání ruky ze břehu do vody. Pan vrchní rozhodčí si vymyslel, že to je údajně znevažování závodu. Naštěstí to trenérům, kteří byli s plavci na olympiádě nebylo jedno a vrhly všechny síly do podání protestu ke komisi rozhodčích. Ta naštěstí prokázala svou kvalifikaci a po dvou dnech rozhodnutí vrchního rozhodčího zrušila a naši plavci ještě v Táboře obdrželi po zásluze zlaté medaile.

V celkovém hodnocení získaných medailí z celé olympiády a ze všech sportů zvítězil chomutovský plavec Ondra Baumrt, který byl 6x zlatý. Na druhém místě se umístil náš plavec David Urban, který získal 4 zlaté a 2 stříbrné medaile.

Veškeré informace o olympiádě najdete na Oficiálních stránkách LODM 2009.