:. Reklama

:. Sponzoři

Vánoční cena Zlína

Zlín - 26.-28.11.2021

Nejlepší plavci naší republiky se uplynulý víkend 27-28.11. sešli na závodech Českého poháru ve Zlíně. V 25metrovém bazénu byla k vidění širší česká špička, jež se připravuje na MČR a MS.

Ze Žatce, pod vedením olympioničky Lucie Svěcené, odjeli tři nejlepší plavci: Mach, Dvořák a momentálně nejlepší žatecká plavkyně Lenka Bešíková. Všichni 3 se dostali až do finálových bojů. Filip Mach na tratích 50 a 100P dokonce do finále A, kde doplaval 4., což je na Českém poháru skvělé umístění. Jakub Dvořák na trati 100P také doplaval do 6tičleného finále, kde obsadil slušné 6. místo. Největšího úspěchu dosáhla ale juniorka Lenka Bešíková, která startovala v oblíbených znakových tratích a také na 50VZ. Ve všech svých startech postoupila do finále. Nejlépe se jí vedlo na trati 100Z, kdy výborným finišem obsadila parádní 3. místo v ČP! Těsně 4. pak doplavala na trati 200Z.

Věříme, že zlepšující se forma vydrží do MČR, jež vypukne 16.12. 2021 v Plzni.

Autor: Jiří Karas