:. Reklama

:. Sponzoři

Mistrovství ČR

České Budějovice - 20.-22.2.2009

V termínu 20.-22.2.2009 se konalo v Českých Budějovicích Mistrovství ČR v plavání dospělých. Náš oddíl zde reprezentovali dva plavci, Tomáš Plevko a Kateřina Iblová a je nutno dodat, že jen jejich účast, zajištěná splněním kvalifikačních časů byla velkým úspěchem.

První naším zástupcem byla teprve čtrnáctiletá Kateřina Iblová, medailistka z juniorského šampionátu a ač nachlazená, předvedla skvělé výkony s novými osobními časy. Nejlépe si vedla na 50 a 200 znak, kde obsadila shodně 13.místo. Na trati 50VZ se dostala do semifinále a celkově obsadila velice slušné 14.místo.

Mimořádný výkon pak předvedl Tomáš Plevko, který se zimního mistrovství dospělých účastnil poprvé a hned z toho byla doslova senzace. Tomáš startoval nejprve na trati 50 metrů volný způsob, kde si nejprve zajistil postup do semifinále, tam zaplaval skvěle a dostal se novým osobákem do velkého finále, kde na něj čekalo sedm reprezentantů a účastníků Mistrovství světa a Letní olympiády v Pekingu což byla velká výzva. Tomáš znal jména jako Verner, Svoboda, Rubáček, Harnol jako nejvyšší mety českého plavání a teď byl i on jedním z nich, i když o deset a více let mladší, přesto z odhodláním bojovat, a to skutečně udělal. Velké finále zahajovala Česká národní hymna a proslov předsedy svazu plavání, po té za mohutného bubnování následoval představení finalistů a povel na místa. Celá hala v tom okamžiku ztichla a vstala, aby sledovala nejrychlejší české plavce na nejkratší trati. V okamžiku startu celá hala doslova explodovala a hnala všemi způsoby plavce vpřed. V polovině závodu byli všichni plavci na stejné úrovni, za pár vteřin byli již před cílem a v okamžiku dohmatu celá hala upřela pohled na elektronickou časomíru. Na prvním místě a Mistrem české republiky se stal náš plavec TOMÁŠ PLEVKO, který pokořil nejlepšího kraulaře Martina Vernera z Komety Brno a Lukáše Harnola z USK Praha.

Druhý den Tomáš plaval doplňkově 50 znak a znovu výborně a obsadil výborné 7.místo. To nejlepší si, ale nechal na poslední den, kdy plaval své nejlepší tratě 50m motýlek a 100m volný způsob. V obou se fantastickými časy dostal do finále a předvedl se v tom nejlepším světle. Na trati 50 motýl opět stanul na bloku vedle národní špičky s jediným cílem získat medaili. Tomáš vystartoval jak pendolíno a v nejrychlejším čase 24.51, v novém českém národním rekordu, zvítězil a stal se podruhé Mistrem ČR !!! V následném závodě na 100 VZ již neměl tolik sil a získal slušné 6.místo v novém osobním čase.

Obě Tomášova umístění jsou historicky prvními medailemi pro náš oddíl z Mistrovství ČR v naší krátké desetileté historii. Jsou odrazem skvělé práce, nejen Tomáše samotného, ale i jeho trenérů, Jiřího Karase a Ondřeje Paymy.