:. Reklama

:. Sponzoři

Pohár ČR 10-letého žactva

Beroun - 5.-6.12.2009

O víkendu 5.-6. prosince 2009 se desetiletí plavci SK Jazzmani Žatec zúčastnili Poháru České republiky, což je v této věkovou kategorii neoficiální Mistrovství Čech. Našich 6 plavců – Jakub Dvořák, Dominik Červenka, Tomáš Urban, Martin Filek, Bára Červenková a Pavla Barochová odjeli spolu s trenérem Martinem Dvořákem do Berouna, kde dokázali v těžké konkurenci vybojovat 11 medailí.

Nejúspěšnějším závodníkem se stal všestranný Jakub Dvořák, který získal dvě zlaté medaile na trati 100m znak a 200m polohový závod. Dále ještě vybojoval tři stříbrné medaile, a to v disciplínách 50m a 100m volným způsobem a 100m polohový závod. V jeho šesté disciplíně skončil na neoblíbeném 4.místě se ztrátou pouhých 4 desetin sekundy za bronzovou příčkou.

Dalším úspěšným závodníkem byl také Dominik Červenka, který na trati 50m a 100m prsa nedal svým soupeřům šanci a s přehledem v obou disciplínách získal zlatou medaili. Dařilo se mu také na trati 400m a 200 m volným způsobem, kde se umístil na 4.místě a 7.místě. Pavla Barochová potvrdila, že patří mezi nejlepší závodnice v prsařských disciplínách, na 100m trati vybojovala zlatou medaili, na trati poloviční se umístila na výborném 2.místě. V ostatních disciplínách skončila vždy v první desítce závodnic.

Tomáš Urban se sice na stupni vítězů neumístil, ale dokázal si výrazně zlepšit všechny svoje osobní maxima. Nejvíce se mu dařilo na motýlkářských tratích, kde na 50m trati skončil na výborném 6.místě a na 100m trati na 9. místě. Bára Červenková startovala ve čtyřech disciplínách, kde se také zlepšila své osobní rekordy, na trati 400m volným způsobem dokonce až o 17 vteřin, avšak v silné konkurenci to na medailové umístění nestačilo.

Chlapci ve složení – J.Dvořák, D.Červenka, T.Urban a M.Filek – si také doplavali pro zlatou medaili ve štafetě 4x50m polohový závod. V druhé štafetě 4x50m volným způsobem si plavci ve stejném složení po dramatickém závěru vybojovali výborné druhé místo. Martin Filek startoval na závodech takové kvality vůbec poprvé a předvedl skvělé výkony, kterými potvrdil, že se mezi zkušenými plavci v budoucnu určitě neztratí.

Naši plavci v Berouně předvedli skvělé výkony, přivezli celkem 11 medailí – 6 zlatých a 5 stříbrných, čímž se stali nejúspěšnějším plaveckým klubem ze všech 46 zúčastněných oddílů!!!

Autor: Lenka a Martin Dvořákovi