:. Reklama

:. Sponzoři

Mistrovství ČR st. žactva - 14 let

Trutnov - 12.-13.12.2009

O víkendu 12.-13.12.2009 se konalo v Trutnově Mistrovství České republiky staršího žactva. Z našeho oddílu se na něj kvalifikoval David Urban, který odjížděl na tento vrchol sezóny s velkými ambicemi a výbornou formou.

Ale již první disciplína sobotního dopoledne, 200m volným způsobem, ukázala, že i jeho soupeři jsou skvěle připraveni. David sice nasadil hned od počátku ostré tempo, ale jeho nástup zachytili další dva plavci a všichni tři se přetahovali o průběžné vedení. Na 175 metrech David těsně zaostával, ale po poslední obrátce zapnul na plný výkon, srovnal náskok obou soupeřů a fantastickým dohmatem dokázal zvítězit o 3 setiny před Jakubem Tobiášem z Brna a o 20 setin před Lubošem Vlčanem z Třebíče. Posílen tímto vítězstvím nastoupil David na 100m polohový závod, v každé ze čtyř části závodu se měnilo průběžné vedení a náš plavec nakonec skončil na skvělém 3.místě a získal vůbec poprvé medaili na MČR z jiné než kraulové disciplíny. Posledním dopoledním závodem bylo 400m volným způsobem, vzhledem k náročnosti předchozích disciplín David již na své soupeře nestačil a skončil těsně na nepopulárním 4.místě.

Sobotní odpoledne začínalo závodem na 50m volným způsobem. David nastupoval s nejlepším kvalifikačním časem a hned od startu nasadil ostré tempo jemuž nestačil nikdo ze soupeřů. Náš plavec doslova prolétl trať za 24.94 a s přehledem získal svůj druhý titul Mistra ČR. K tomuto úspěchu David ještě přidal 5.místo na 200m polohový závod a završil tak velice úspěšný první den MČR.

V neděli měl David na programu jen nejprestižnější disciplínu, kraulařskou stovku. Skvělý start a rychlé tempo znamenalo, že v půli závodu byli v čele již jen tři plavci. David ovšem dokázala v druhé padesátce ještě své tempo vystupňovat a jednoho po druhém oba své soupeře setřásl. V cíli pak dohmátl na 100VZ v naprosto skvělém čase 54.31 s náskokem více než jedné vteřiny a získal třetí titul Mistra ČR, kterým završil své skvělé výkony.

David startoval v Trutnově celkem v šesti startech, 3x získal titul Mistra ČR a jednou skončil na bronzové příčce. Spolu s letním MČR se stal David letos celkem 6x Mistrem ČR.

Autor: Karel Urban

Výsledky

David Urban
200VZ1.místo
100PZ3.místo
400VZ4.místo
50VZ1.místo
200PZ5.místo
100VZ1.místo
    

Reklama

Vyrobeno ve spolupráci s firmou Kar-Sport (c)Karel Urban 2004-2016