:. Reklama

:. Sponzoři

Malá cena Prosen

Louny - 28.2.2009

V sobotu 28.2.2009 se konal v Lounech 6. ročník plaveckého závodu Malá cena Prosen, kterého se zúčastnilo 24 oddílů. Náš oddíl reprezentovalo celkem 8 plavců – Nováková Ilona, Svěcená Lucie, Svěcený Antonín, Kozáková Katka, Urban Filip, Dvořák Jakub, Zugar Tomáš a Henrych Štěpán.

V nejmladší kategorii 2000 a ml. jsme měli pouze jednoho zástupce Štěpána Henrycha. Tomu se nejvíce dařilo na trati 100m znak, kde skončil na výborném 2.místě. V ostatních svých startech se umístil vždy v první desítce závodníků.

Mezi plavci ročníku 1999 jsme měli 2 zástupce. Tomáš Zugar si nejlépe vedl na psařských tratích, kde obsadil 4. a 5.místo. Nejúspěšnějším plavcem našeho oddílu byl Jakub Dvořák, který se ve všech svých šesti disciplínách umístil na stupni vítězů. Zlatou medaili získal v disciplíně 50m volný způsob za čas 36:00, stříbro získal v disciplínách 100m znak, 50m motýl, 100m volný způsob a 100m polohový závod a bronzovou medaili vybojoval na 50m znak.

V kategorii ročníků 1998 jsme měli 2 plavce. Kateřina Kozáková se nejlépe umístila na trati 50m volný způsob, kde obsadila 4.místo a na trati 100m prsa, kde obsadila 5.místo. Výborně plaval i Filip Urban, kterému se nejvíce dařilo v disciplíně 50m motýl, ve které obsadil 5. místo. Ve všech svých startech se mu podařilo zlepšit si svá osobní maxima.

Nejstaršími plavci startujícími v Lounech byli zástupci ročníku 1997. Ilona Nováková zvítězila v disciplíně 50m znak v čase 35:10, stříbrnou medaili vybojovala na trati 100m znak a 2 bronzové medaile přidala z tratí 50m a 100m volným způsobem. Lucce Svěcené se podařilo vybojovat 3. místo v disciplíně 50m znak, v ostatních svých startech se umístila vždy do 7. místa. Posledním naším zástupcem v této kategorii byl Antonín Svěcený. Mezi jeho disciplíny patří prsařské tratě, ve kterých získal 2x stříbrnou medaili, a to na trati 50m a 100m. V dalších svých startech skončil vždy v první desítce plavců.

Součástí závodu byla i smíšená polohová štafeta 4x50m. Naše štafeta ve složení Ilona Nováková, Lucie Svěcená, Antonín Svěcený a Filip Urban předvedla skvělý výkon a dokázala v konkurenci 24 startujících štafet zvítězit. Celkově naši plavci startovali v 47 závodech a 34x pokořili své nejlepší časy. Získali jsme celkem 15 medailí – 3 zlaté, 8 stříbrných a 4 bronzové.

Autor: Martin Dvořák