:. Sponzoři

Jarní cena nejml. žactva

Chomutov - 28.3.2009

V sobotu 28.3.2009 proběhla v Chomutově Jarní cena nejmladšího žactva. Náš oddíl reprezentovalo celkem 6 nadějných plavců – Jakub Dvořák, Dominik Červenka, Tomáš Urban, Tomáš Zugar, Pavla Barochová a Marek Koutník.

Nejlepšího umístění dosáhl Jakub Dvořák, který se 3x umístil na stupních vítězů a 3x skončil na neoblíbeném 4.místě. Zvítězil v disciplíně 200m polohový závod, kde se skvělým časem 3:08.60 posunul na první příčku ve své kategorii v celorepublikovém žebříčku. Dále se umístil na 2.místě na 100m znak a na 3.místě na 50m motýl.

Dalším úspěšným plavcem byl Dominik Červenka, který zvítězil ve své oblíbené disciplíně 100m prsa a časem 1:33.90 vylepšil svůj osobní rekord, který je zároveň i nejlepší čas v ČR kategorie plavců ročníku 1999.

Jediným zástupcem dívčí kategorie byla Pavla Barochová, které se také nejlépe dařilo na 100m prsařské trati, kde skončila na 4. místě. Tomášovi Urbanovi se nejlépe vedlo v disciplíně 100m znak, ve které se umístil na 7.místě. Tomáš Zugar si zlepšil svá osobní maxima hned v pěti svých startech. Nejmladším zástupcem našeho oddílu byl Marek Koutník, který si skvěle vedl v disciplíně 50m volný způsob, kde v silné konkurenci obsadil pěkné 5.místo. V dalších disciplínách se vždy umístil v první desítce závodníků.

Nejmladší plavci přivezli celkem z Chomutova 4 medaile – 2 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou.

Autor: Martin Dvořák