:. Reklama

:. Sponzoři

Velikonoční závody

Praha - Radlice - 4.4.2009

V sobotu 4.4.2009 proběhly v Praze-Radlicích Velikonoční závody. Náš oddíl zde zastupovali dva plavci - David a Lucie Urbanovi. První půlden plavali žáci dvousetmetrové tratě a žačky stometrové, odpoledne se vzdálenosti prohodily.

Lucka plavala s o rok staršími soupeřkami, ale hned v prvním závodě ukázala, že se s nimi může rovnat. Na trati 100m volným způsobem zaplavala 1:04.24 a obsadila skvělé 2.místo. David začal disciplínou 200m polohový závod, kde svedl pěkný souboj s plzeňským plavcem Švecem. Náš plavec prokázal více vůle po vítězství a v samotném konci zapnul na plný plyn a zvítězil v čase 2:23.96. Lucka v dalších dvou závodech na 100m motýlek a 100m polohový závod obsadila místa na rozmezí první a druhé desítky. David zakončil dopolední program startem na 200m volným způsobem. Zde předvedl, že v této disciplíně v současné době kraluje v celé ČR a s náskokem více jak 3 vteřin zvítězil v čase 2:04.94.

Odpoledne dokázala Lucie opět zabodovat a na 200m polohový závod vybojovala časem 2:36.98 výborné 3.místo. V posledním svém závodě 200m volným způsobem naše závodnice zopakovala výborný výkon a časem 2:20.71 skončila na 5.místě. David odpoledne pokračoval ve svých excelentních výkonech. Na 100m znak sice skončil jen těsně druhý, ale ve zbývajících dvou startech opět zvítězil. Na 100m VZ zaplaval čas 0:58.12 a na 100m PZ 1:09.85.

Hlavní cenou Velikonočních závodů byl pohár za nejlepší bodový výkon v kategorii žáků a žákyň. Vítězem se stal náš David Urban za vítězství na 200m VZ a plzeňská Tereza Kocmoudová ve stejné disciplíně.

I když jsme měli v Praze jen dva zástupce přivezli jsme celkem 7 medailí - 4 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou a navíc i pohár za nejlepší bodovaný výkon.

Autor: Karel Urban