:. Reklama

:. Sponzoři

Mezinárodní závody mládeže

Ústí nad Labem - 18.-19.4.2009

O víkendu 18.-19.4.2009 proběhly v Ústí nad Labem Mezinárodní plavecké závody. Náš oddíl zde reprezentovalo celkem 16 plavců, kteří předvedli nadprůměrné výkony.

Mezi nejmladšími ročníky 1999 jsme měli celkem 5 zástupců. Všichni překonávali svá osobní maxima a zároveň se i umísťovali mezi nejlepšími. Pavla Barochová dokázala jednou vyhrát a jednou skončila druhá na prsařských tratích. Dominik Červenka ve stejném stylu nedal nikomu šanci a 2x zvítězil. Jakub Dvořák se hned 5x umístil na stupních vítězů. Vyhrál 100m motýlek, kde překonal oddílový rekord a navíc ještě 4x skončil na 2.místě.

V kategorii plavců dvojročníku 1997 a 1998 jsme měli také 5 zástupců. Mladší plavci Filip Urban a Kateřina Kozáková si zaplavali pěkné časy a Katka se navíc dokázala na 50P probojovat až na 6.místo. Sourozenci Lucie a Antonín Svěcení jsou již zkušenými závodníky a oba dokázali shodně vybojovat jedno první, jedno druhé a jedno třetí místo. Zlato získala Lucie na 50m znak a Tonda na 100m prsa. Ilona Nováková se dostává do formy a tomu odpovídali i její umístění. Ve všech svých 6 startech brala medaili. Získala tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou.

V Ústí jsme ovšem měli i čtveřici elitních plavců. Tomáše Plevka, Katku Iblovou, Davida Urban a Lucii Urbanovou. Posledně jmenovaná Lucie sice plavala s o rok staršími soupeřkami, ale nic jí nebránilo v tom, aby postoupila 3x do finále a tam vybojovala jedno 3.místo na 50m motýlek a jedno 2.místo na 50m znak. Navíc ještě v disciplíně 200m volným způsobem dokázala Lucka zvítězit výborným časem 2:22.82. David, Katka a Tomáš ve svých závodech naprosto deklasovali své soupeře. Tomáš ve všech startech zvítězil takže z toho bylo 5x zlato a jeden vynikající čas na 100m motýlek 58.57. David sice skončil jednou druhý, ale pět dalších závodů vyhrál rozdílem třídy. Cenné jsou jeho osobní rekordy na 50 a 200m volným způsobem, kde se jen na pár desetin přiblížil k limitům do juniorské reprezentace. Katka si vedla naprosto stejně - 5x první a jednou druhá. Na znakových tratích byla bezkonkurenční a navíc přidala i první místa na 50 a 100m volným způsobem.

Pro tři posledně zmíněné plavce byly tyto závody velice zdařilou přípravou na Austria meeting, což je mezinárodní závod konaný v termínu 24.-26.4.2009 ve Vídni. Tomáš i Katka tam odjíždějí pod hlavičkou české juniorské reprezentace, což je pro Katku premiéra a David tam bude hájit barvy našeho klubu. Tak jim držme palce

Celkové hodnocení závodu v Ústí vyznívá naprosto jednoznačně. 42x umístění na stupních vítězů a mnoho osobních rekordů není nutno nijak více komentovat.

Autor: Karel Urban