Západočeský pohár

21. - 22.4. 2023
Plzeň
50m

V plzeňském bazénu Slovany se v termínu 21. - 22. 4. 2023 uskutečnily plavecké závody s názvem Západočeský pohár. Na závody se sjelo celkem 45 družstev, mezi nimiž nemohli chybět ani plavci ze Žatce. Žatecké barvy v Plzni hájili: Sára Černá, Irena Dáňová, Kristýna Dvořáková, Jitka Kašová, Bára Kopačková, Jakub Kroulík, Jan Lím, Agáta Povová, Klára Suková, Simona Vavríková a Klára Zusková.

Největšího úspěchu na závodech dosáhla Klára Sluková, jež z plzeňského bazénu vylovila tři zlaté medaile na tratích 50,100 a 200Z. Na trati 50Z Klára naprosto fenomenálním výkonem zaplavala limit do reprezentace ČR a zároveň se zařadila na 1. místo tabulek českého plavání.

Na závodech se také blýskla Sára Černá, která vybojovala celkem 4 cenné kovy. Na tratích 50M, 100P a 100 VZ získala Sára stříbro, a na trati 50P dokonce dokázala zvítězit.

Medaile si s Plzně odvezli také Agáta Povová, Jitka Kašová a Jakub Kroulík. Agáta zvítězila na 50Z a Jitka na dlouhé trati 1500 VZ dohmátla jako druhá. Jakub Kroulík předvedl skvělou formu na svých oblíbených tratích 100 a 200Z a v obou se dokázal probojovat mezi nejlepší tři. Na kratší trati doplaval na stříbrném místě a na delší trati na bronzovém. Těsně pod stupni vítězů skončila Kristýna Dvořáková na 50M, když si osobním rekordem vyplavala krásné, ale trochu smolné čtvrté místo.

Zbylí plavci si také vylepšili svá osobní maxima, ale na medaile to tentokrát nestačilo.

Žatecký klub děkuje všem plavcům za vzornou reprezentaci klubu i města!